1. Müşteriler AutoMatic'e dahil olunca ne gibi avantajlar elde ederler ?

 

MAKSİMUM TASARRUF !

Sadece alınan akaryakıt bedeli sisteme kaydedilir, başka bir ürün alınması mümkün değildir.
Beşeri hatalardan doğabilecek olası maddi kayıplar tamamen ortadan kalkar.
Araç ve dönem bazında yakıt tüketim kontrolü sağlanır.
Sürücüye para veya kart verilmesi gerekmediğinden, bunların çalınma riski ortadan kalkar.
Hem alışverişte hem de filo yönetiminde her aşamada zamandan tasarruf edilir.
Aracın deposuna eksik ürün verilmesi engellenir.
Başka bir araca yakıt alınması engellenir.

MAKSİMUM KONTROL !

Sürücüye nakit veya kredi kartı vermeye ihtiyaç kalmaz. .
Taşıtın doğru zamanda doğru yerde olup olmadığı kontrol edilebilir.
Taşıtın seyahat programı günlük olarak izlenebilir.
Aracın deposuna yanlış ürün verilmesi engellenir.
Akaryakıt tüketimleri en etkili ve güvenilir şekilde yönetilir.

MAKSİMUM KOLAYLIK !

Türkiye genelinde geniş bir istasyon ağından hizmet alınır
İstasyonda Fatura almak için beklemeye gerek kalmaz.
Sürücünün masraf fişi hazırlamasına gerek kalmaz.
Tek merkezden fatura ve tüketim raporları gelir.
Yüzlerce istasyon yerine tek bir noktaya ödeme yapılır.

 

2. AutoMatic'e dahil olmak veya sistem hakkında detaylı bilgi almak için ne yapılmalıdır ?

Filo Satışları Müdürlüğü Müşteri Temsilcisini aşağıdaki numaradan arayarak veya online müşteri formunu doldurup göndermeniz akabinde, Müşteri Temsilcilerimiz size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.

T: +90 212 871 0809
5. AutoMatic Sisteminden ne gibi bilgiler alınabilir ?

Yapılan alışverişe ait aşağıda belirtilen tüm detaylar alınabilmekte ve Tüketim Raporları istenilen şekilde hem evrak hem de elektronik dosya olarak temin edilebilmektedir :

Firma adı
Aracın bağlı bulunduğu departman
Araç Plakası
Tarih
Saat
Alınan yakıtın cinsi
Alınan yakıt miktarı ( lt )
Alınan yakıt tutarı ( TL )
Aracın o andaki km. si ( km. okuyuculu sistem varsa )
Alışveriş yapılan istasyonun ili, ilçesi, bayi adı
İstasyondaki pompa numarası


3.Tüm Petrol Ofisi istasyonlarında AutoMatic var mıdır ?

Petrol Ofisi 3.500 istasyonu ile Türkiye'nin en fazla sayıda ve en yaygın istasyon ağına sahip olan tek şirkettir. AutoMatic, tüm istasyonlarda bulunmamaktadır ancak müşterilerin ihtiyaç duyabileceği önemli noktalarda halihazırda çalışmaya başlamıştır. Bu şekilde 81 ilde devreye alınmış olan 1.418 istasyonumuza her gün yenileri katılmakta ve AutoMatic ile müşterilerimize hizmet verilmektedir. Yaygınlaşma planı, filoların en çok ihtiyaç duyduğu lokasyonlar öncelikli olmak üzere, Türkiye'de her ilde, her turistik ilçede, ana güzergahlarda AutoMatic ile hizmet verebilecek şekilde yapılmıştır. Sene sonuna kadar da AutoMatic, her ilde, ana güzergahlarda ve önemli turistik merkezlerde var olacaktır.


4. AutoMatic istasyonlarına her hafta yenileri katılmakta ise, istasyonların bulunduğu yerler ve istasyonlara ait en son güncel liste nasıl temin edilebilir ?

Petrol Ofisi'nin AutoMatic istasyonları haritası ile Sistemden nasıl alışveriş yapılacağına dair bilgiler ilk montaj sırasında bütün araçlara bırakılır. Bunun haricinde sisteme istasyonlar ilave edildikçe güncel liste müşterilerimizin filo yöneticisine derhal iletilir.

 


5. Bir Petrol Ofisi istasyonunun AutoMatic hizmeti verip vermediği ve hangi pompalarda bu hizmetin bulunduğu nasıl anlaşılır ?

İstasyonların amblemi altında yer alan fiyat panolarında AutoMatic işareti bulunur. Bu işaretin bulunduğu istasyonlar AutoMatic hizmeti vermektedir. AutoMatic istasyonlarının seçilmiş pompalarında yer alan AutoMatic sisteminin hangi pompada olduğunun anlaşılabilmesi için pompa adası üzerine AutoMatic işaretleri konulmuştur. Ayrıca aracınızdaki AutoMatic çıkartmalarını gören pompa görevlileri de istasyona girdiğinizde sizi AutoMatic pompasına doğru yönlendirecektir. Pompaya yanaştıktan sonra pompa görevlisine AutoMatic'le yakıt alacağınızı hatırlatmanızda fayda vardır.

 


6. AutoMatic'le alışveriş yapmak için ne tip ekipmanlar kullanılır ?

A) ARACA MONTE EDİLEN EKİPMANLAR

1.KM: OKUYUCULU : Aracın kapalı bir yerine monte edilen ve bir uçtan depo halkasına diğer uçtan da km. sayacına bağlanan ve aküden elektrik alarak km. okuma işlemini gerçekleştiren kimlik ünitesidir.
2.KM: OKUYUCUSUZ : Yakıt deposu girişine monte edilen ve üzerinde programlanabilen bir mikroçip taşıyan depo halkasıdır.

B) AutoMatic KART

Tek tiptir. Araca monte edilmez. Sürücü tarafından pompa üzerindeki okuyucuya okutularak alışveriş yapılır.

 


7. AutoMatic'e üye olmak için belirli bir araç adedi limiti var mıdır ?

Herhangi bir araç limiti olmaksızın AutoMatic'e üye olunabilir.8. AutoMatic'e üye olurken bir ücret ödenir mi ?

AutoMatic'e üye olurken ve araca ekipman takılırken herhangi bir ücret ödenmez.9. AutoMatic motorsikletlere de takılabilir mi ?

AutoMatic motorsikletlere de takılmaktadır. Motorsikletlerde km. okuyucusuz ekipman kullanılmaktadır.

 

10. Aracın ruhsatının şirkete kayıtlı olması şart mıdır ?

Hayır değildir. Müşteri tarafından yazılı olarak bildirilmesi halinde kiralık/başka araçlar da müşteri adına sisteme dahil edilebilir.


11. AutoMatic ekipmanı takılan bir araç sistem haricinde akaryakıt alabilir mi ?

Evet alabilir ancak bu alışverişin AutoMatic sistemi ile bir bağlantısı olmadığından, yapılan alışverişin ödemesi o anda istasyona yapılmalı ve faturası da istasyondan alınmalıdır.


12. Araca takılan ekipman sökülüp başka bir araca takılabilir mi ?

Ekipmanın kendi aracından sökülüp başka bir araca takılması mümkün değildir. Zira yakıt deposuna takılan ekipman, yerinden sökülmesi halinde bir daha kullanılamayacak şekilde üretilmiştir. Söküm işlemi sırasında cihaz kendini tahrip etmektedir.


13. Araca ekipmanların takılması, aracın garantisini bozar mı ?

Hayır. Araca herhangi bir zarar vermediğinden garantisini de bozmaz.

 


14. AutoMatic'e kayıtlı araçlara montaj sırasında neden AutoMatic işareti yapıştırılır ?

Ekipmanların montajı yapılırken aracın depo kapağının içine, ön ve arka camlarda uygun yerlere AutoMatic çıkartması yapıştırılır. İstasyondaki pompa görevlilerinin hangi aracın AutoMatic'e dahil olduklarını anlayabilmeleri ve müşteriyi uygun şekilde yönlendirmeleri açısından bu çıkartmalar çok önemlidir. Ayrıca istasyonlarda tüm pompalar AutoMatic'e dahil olmayabileceğinden, AutoMatic ile yakıt alınacağının müşteri tarafından söylenmemesi halinde, sisteme dahil bir araca sistem haricinde yakıt verilmemesi için pompa görevlilerinin bu çıkartmaları görmesinde fayda vardır.15. AutoMatic sisteminin, banka tarafında kimler vardır ?

Banka tarafında çözüm ortakları İş Bankası, TEB, Garanti Bankası ve DenizBank'tır. Sisteme dahil olmak için, daha önce belitilen irtibat numaralarının yanısıra, bu bankalardan tercih edilen herhangi birine başvurulabilir. AutoMatic Müşteri adayı halihazırda İş Bankası, Garanti Bankası, DenizBank veya TEB'in bir şubesi ile çalışıyorsa, AutoMatic'e kısa zamanda dahil olmak için bu iyi bir fırsattır. Başvurulması yeterli olacaktır.16. Sistemden alışveriş yapabilmek için işlemler ne kadar zamanda tamamlanır ?

Sisteme dahil olabilmek için aşağıdaki aşamalardan geçilir. Bu aşamalardan bir kısmı Petrol Ofisi'nin, bir kısmı müşterinin, bir kısmı da bankanın yapması gereken işlerden oluşur. Tüm birimlerin gösterdiği azami hız oranında sistem devreye girer. Ortalama süre 2 haftadır.