Hayatı kolaylaştıran çözümlerin ofisi

Petrol Ofisi’nde Kolaylıklar Dönemi “ÖDEGEÇ”le Başlıyor.Akaryakıt sektörünün lideri Petrol Ofisi olarak, müşterilerimizin hayatlarına yenilikler ve kolaylıklar katacağımız bir dönemi başlatıyoruz. Bunların ilkini de, Positive Card’ı rakip kartlardan ayrıştıran en büyük özelliği olan ve yenilenen ÖDEGEÇ ile başlatıyoruz. Türkiye genelinde 1.000’den fazla ÖDEGEÇ üyesi istasyonumuzda kredi kartı ile akaryakıt ödemesi araçtan inmeden yapmak artık çok daha hızlı ve konforlu...

 

ÖDEGEÇ’teki yenilikler Neler?

 • Yeni ÖDEGEÇ’te işlem öncesi müşterilerimizin kartlarından 200 TL’lik ön provizyon alıyoruz. Böylece artık tahsilat sorunu yaşamayacaksınız.
 • Eski uygulamamızda, farklı kredi kartlarının poslarını kullanmak sorun yaratıyordu. Yeni ÖDEGEÇ’te İşbankası ile anlaşarak tüm işlemlerin tek bir sanal pos üzerinden yapılabilmesini sağladık. Ayrıca anlaşmamız kapsamında 2016 yılı için sizlerden herhangi bir pos bedeli talep edilmeyecek.
 • Yeni ÖDEGEÇ’te artık tüm bankaların Visa ve Master Card’ları geçerli olacak.
 • ÖDEGEÇ yazılımlarında güncellemeler yaptık. Böylece istasyonlar online olduğu sürece ÖDEGEÇ’te yaşanan tahsilat problemini ortadan kaldırdık.
 • Yazılım ve pos güncellemeleriyle, MSG’ler Positive Card ile kredi kartı eşleştirmesini marketteki İş Bankası posundaki “Positive Card” menüsünden sorunsuz olarak gerçekleştirebiliyorlar.
 • Petrol Ofisi Eğitim Takımı ve Satış ekiplerimiz, istasyonlarımızı tek tek ziyaret ederek, yeni ÖDEGEÇ’in müşterilerimize nasıl anlatılacağı, yeni versiyonun özellikleri ve nasıl uygulanması gerektiği konusunda eğitimler veriyor.

   

  ÖDEGEÇ’in Avantajları Neler?

 • ÖDEGEÇ kullanımı ile ön saha daha hızlı boşalacağından, yoğun saatlerde müşteri kaçırmamak, müşterilere daha hızlı satış yaparak memnuniyetlerini artırmak,
 • Bir seferde daha fazla yakıt alımı yapan, yüksek ekonomik gelirde bir kitleye erişim,
 • Aileler ve özellikle konfor, güvenlik ve hızla marka bağlılığı artan kitleye erişim.

 

ÖDEGEÇ Nasıl Çalışıyor?

Petrol Ofisi ÖDEGEÇ kullanıcıları, Positive Card’larını istedikleri bankanın Visa, Master Card ya da sanal kartlarıyla bir kere eşleştirerek, araçtan inmeden akaryakıt ödemelerini yapabiliyorlar. Bunun için de Petrol Ofisi istasyonlardan ücretsiz olarak Positive Card’larını temin edip, bir SMS ile anında aktive edebiliyorlar. Ardından yine Petrol Ofisi istasyonlarında kasalarda POS cihazı üzerinden ya da istedikleri yerden odegec.com.tr üzerinden 3D güvenlikli olarak Positive Card’larını internet alışverişlerine açık bir kredi kartları ile eşleştirerek 1 dakika içinde ÖDEGEÇ özellikli hale getirebiliyorlar. Bir sonraki yakıt alımlarında da hem araçtan inmek zorunda kalmıyor hem de %3 indirimden faydalanabiliyorlar.

 

ÖDEGEÇ ile ödeme yapmak isteyen Petrol Ofisi müşterileri, yakıt alımından önce Positive Card’larını akaryakıt satış görevlisine veriyor. Kart pompaya okutulduğunda kredi kartlarından 200 TL’lik bir ön provizyon alınıyor ve akaryakıt alımına başlanıyor. Yakıt  alımı tamamlandıktan sonra kartlarındaki ön provizyon bankaları tarafından otomatik olarak iptal ediliyor ve gerçek yakıt tutarı kartlarından tahsil ediliyor.

 

ÖDEGEÇ kullanıcılarının yakıt alımları tamamlandığında, cep telefonlarına ücretsiz bir SMS  gönderiliyor ve yakıt alım bilgileri kendileri ile anında paylaşılıyor. ÖDEGEÇ kullanıcıları ayrıca odegec.com.tr web sitesi ve “Petrol Ofisi” aplikasyonu üzerinden, “Online İşlemler” menüsü aracılığıyla geçmiş dönem işlemleri da dahil olmak üzere tüm ÖDEGEÇ işlemlerini kolayca takip edebiliyorlar.

 

 

“Kampanya ÖDE-GEÇ üyesi olan Petrol Ofisi istasyonlarında benzin ve dizel ürünlerde geçerlidir. Yakıt alımına başlamadan önce ÖDE-GEÇ ile ödeme yapılacağı akaryakıt satış görevlisine bildirilmeli ve dolumdan önce Positive Card’ın pompada okutulması gerekmektedir.”